Metal Diş Teli

Diş yapılarındaki yamukluklar ya da çarpıklıklar, dizilimdeki sorunlar ve iskelete bağlı olarak gelişen problemlere karşı uygulanan ideal tedavilerden biri olan diş telleri, yıllardan beri ilk tercihler arasında yer alır. Özellikle çocukluk döneminde ya da gençlik yaşlarında kullanılan diş telleri, dişler üzerinde kalıcı ve etkili bir tedavi olarak görülür. Diş teli denildiğinde de akla ilk olarak metal teller gelir. Metal diş telleri, sahip olduğu avantajlar sayesinde diğerlerine nazaran bir adım öne çıkabilir. Bu nedenle metal diş teli tedavisi, ortodonti bağlamında oldukça önem taşır.


Metal Diş Teli Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ağızda normalde birikenden çok daha fazla besin birikeceğinden ağız hijyeni son derece önemlidir. Buna bağlı olarak;

Temizlik yapılması gereken ilk ve en önemli adımdır. Temizlik yapılmazsa diş eti iltihabı meydana gelerek yaralar oluşmasına sebep olur.. 

Normalde diş temizliği için ayrılan sürenin 2 katına çıkarılması gerekir.

Diş ipi kullanılmalıdır.

Diş arası fırçası kullanılmalıdır.

Ağız duşu kullanılmalıdır.


Metal Diş Teli Tedavi Süresi

Metal diş telleri, diğer tellere nazaran daha hızlı sonuç vermektedir. Ortalama olarak 8-24 arası kullanılan metal diş telinin kullanım süresi, çeşitli ortodontik problemlerden dolayı uzayabilir.


Metal Diş Teli ile Şeffaf Plak Arasındaki Fark Nedir?

Estetikliği ile tercih edilen şeffaf diş tellerine nazaran daha dayanıklı olan metal diş telleri bunun yanı sıra şeffaf diş tellerine göre daha ekonomiktir.


Bizi Arayın Whatsapp Sizi Arayalım